korby i suporty

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter i dowiaduj się jako pierwszy o promocjach!

korby i suporty

O układ napędowy zawsze trzeba dbać. Nie inaczej jest w przypadku roweru. To dzięki niemu, pracą własnych nóg, możemy wprowadzić pojazd w ruch i odpowiednio zwiększać jego prędkość. Aby wszystko działało tak jak należy, powinniśmy regularnie dokonywać przeglądu, a następnie jeśli jest taka potrzeba, wymieniać wyeksploatowane elementy. W tej kate...

O układ napędowy zawsze trzeba dbać. Nie inaczej jest w przypadku roweru. To dzięki niemu, pracą własnych nóg, możemy wprowadzić pojazd w ruch i odpowiednio zwiększać jego prędkość. Aby wszystko działało tak jak należy, powinniśmy regularnie dokonywać przeglądu, a następnie jeśli jest taka potrzeba, wymieniać wyeksploatowane elementy. W tej kategorii przygotowaliśmy dla Was propozycję korb i suportów, czyli ważnych części wchodzących w skład układu napędowego roweru. W skład tej oferty wchodzą artykuły od producentów cieszących się uznaniem i dobrymi opiniami na całym świecie. Tworząc tę kategorię kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością produktów. Warto dodać, że stosunek jakość-cena znajdujących się w naszym asortymencie korb i suportów jest niezwykle atrakcyjny, co sprawia, że w naszej ofercie znajdują się propozycje godne uwagi.

Czym jest korba rowerowa? Jak już było wspomniane, jest to część układu napędowego. Ich zadaniem jest łączenie obu pedałów z osią tzw. suportu. To właśnie na korbach spoczywają największe obciążenia w układzie odpowiadającym za wprowadzanie jednośladu w ruch. Istnieją różne sposoby przymocowywania korb do suportu. Najbardziej znanymi z nich są łączenia: klinowe, na kwadrat, na wielowypust czy też ze zintegrowaną osią. Korby rowerowe muszą wykazywać się wysoką wytrzymałością, aby mogły z powodzeniem radzić sobie z obciążeniami, które na nie oddziałują.

Suportem rowerowym zaś, nazywamy ułożyskowany wałek, który jest wkręcany do tulei. Aby wszystko funkcjonowało tak jak należy, do suportu zamontowane muszą być korby oraz tzw. zębatki. Tak jak w korbach rowerowych, tak i w przypadku suportów istnieją różne typy tych produktów. Wyróżniamy suporty rozbieralne, pakiety, systemy zintegrowane i suporty jednoczęściowe.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą elementów układu napędowego – korb i suportów. Mamy nadzieję, że spośród proponowanych przez nasz internetowy sklep produktów znajdziesz takie, które pozwolą rowerowi na jeszcze sprawniejsze działanie. A dzięki temu wzrośnie Twoje zadowolenie z jego użytkowania, co jest niezmiernie ważne.

Więcej

korby i suporty 

na stronę